O mnie

Kim jestem?

Opracowałem metodykę 4 warstw pozwalającej zmierzyć wartość i emocje w prezentacji. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale moja mama była polonistką, tata matematykiem i fizykiem, więc sam nie mogę być całkiem normalny. Jestem przedsiębiorcą. Swoją pierwszą firmę –  IT School – założyłem mając 20 lat. Byłem współwłaścicielem  Stand-up Polska i  ORA-600 , obecnie zarządzam  PrezART . Wystąpiłem na dwóch konferencjach TEDx, a aktualnie jestem kuratorem jednej z polskich edycji. Byłem najlepiej ocenianym prelegentem na licznych wydarzeniach, w tym zwycięzcą prestiżowej konferencji „I love marketing”. Na scenie wykorzystuję znajomość komedii, storytellingu i procesów poznawczych. Wykładam na studiach podyplomowych Politechniki Białostockiej oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Pracowałem z kadrą zarządzającą kilkuset firm, w tym Onetu, Tauronu i ABC Daty. Interesuję się marketingiem, psychologią poznawczą, a na imprezach rozmawiam o konstrukcjach narracyjnych.

Pytania, na które zazwyczaj odpowiadam:

Obraz1 O mnie

• Jakie struktury narracyjne gwarantują utrzymanie uwagi?

• Jak prezentować dane?

• Jak wyjaśnić skomplikowane koncepty, osobom, które nie mają o nich bladego pojęcia, ale mają decyzyjność

• Jak powstaje suspens oraz napięcie i jak wykorzystać te techniki w prezentacjach?

• Skąd się bierze humor i co zrobić, żeby śmiech na sali nie był żenującym dziełem przypadku a zamierzonym zabiegiem poprawiającym odbiór treści?

• Jak zaprojektować proces tworzenia prezentacji, pozwalający utrzymać wysoki poziom spotkań z klientami, wewnętrznych podsumowań na imprezach firmowych i wystąpień budujących świadomość marki na branżowych konferencjach?

• Czym są slajdy, a czym slajdumenty, dlaczego potrzebujesz dwóch rodzajów nośników graficznych, i kiedy należy sięgnąć po jeden z nich?

• Jakie procesy poznawcze warto znać, aby nawet mówiąc o trudnych zagadnieniach nie zgubić odbiorców?


Nie pracuję sam, wspieram się całą zgrają mądrych osób. Storytellerami, animatorami, rysownikami i grafikami z  PrezART, ale też zaufanymi ekspertami, takimi jak  Piotr Bucki czy Janina Daily. Jeżeli przychodzi Ci do głowy ciekawy projekt, napisz, zadzwoń, pogadamy.

Czy mogę Ci się przydać?

Jeżeli Twój projekt dotyczy prezentacji, wystąpienia, storytellingu, animacji czy konferencji, to prawdopodobnie odpowiedź brzmi „tak”. A konkretnie:

Prowadzę szkolenia, warsztaty i wykłady z zakresu storytellingu oraz prezentacji.

Przygotowuję prezentacje. Na wystąpienia TEDx, lokalne i globalne konferencje, spotkania firmowe, pitche startupowe czy prezentacje sprzedażowe. Pod kątem weryfikacji wartości, napisania narracji, pracy nad warsztatem scenicznym czy zaprojektowania wizualizacji.

Wdrażam metodykę 4 warstw w organizacjach. Wyobraź sobie, że wszystkie prezentacje w Twojej firmie, są minimum dobre. Czyż to nie wspaniały pomysł?

Piszę scenariusze pod reklamę lub animację.

Zdarza mi się prowadzić wydarzenia.