O mnie

Kim jestem?

Opracowałem metodykę 4 warstw, która pozwala oszacować wartość i emocje w prezentacji. Przez 15 lat zaprojektowałem terabajty wypowiedzi, scenariuszy i slajdów.

 

Wybieram i przygotowuję prelegentów na lokalne edycje TEDx. Pomagałem w komunikacji zarządom, menedżerom, specjalistom, wykładowcom i legendom sportu.

 

Chętnie dzielę się wiedzą na uczelniach, konferencjach i szkoleniach. Byłem najlepiej ocenianym prelegentem na licznych wydarzeniach, w tym trzykrotnym zwycięzcą nieoficjalnych mistrzostw Polski w wystąpieniach publicznych – konferencji I love marketing.

 

Moja prelekcja z TEDx Katowice – „Jak nie robić prezentacji, które mogłyby być mailem?” – wirusowo rozeszła się na YouTube.

Pytania, na które zazwyczaj odpowiadam:

cropped cropped Kamil Kozieł 3 scaled 1 O mnie

• Jakie struktury narracyjne gwarantują utrzymanie uwagi?

• Jak prezentować dane?

• Jak wyjaśnić skomplikowane koncepty, osobom, które nie mają o nich bladego pojęcia, ale mają decyzyjność

• Jak powstaje suspens oraz napięcie i jak wykorzystać te techniki w prezentacjach?

• Skąd się bierze humor i co zrobić, żeby śmiech na sali nie był żenującym dziełem przypadku a zamierzonym zabiegiem poprawiającym odbiór treści?

• Jak zaprojektować proces tworzenia prezentacji, pozwalający utrzymać wysoki poziom spotkań z klientami, wewnętrznych podsumowań na imprezach firmowych i wystąpień budujących świadomość marki na branżowych konferencjach?

• Czym są slajdy, a czym slajdumenty, dlaczego potrzebujesz dwóch rodzajów nośników graficznych, i kiedy należy sięgnąć po jeden z nich?

• Jakie procesy poznawcze warto znać, aby nawet mówiąc o trudnych zagadnieniach nie zgubić odbiorców?


Nie pracuję sam, wspieram się całą zgrają mądrych osób. Storytellerami, animatorami, rysownikami i grafikami z  PrezART, ale też zaufanymi ekspertami, takimi jak  Piotr Bucki czy Janina Daily. Jeżeli przychodzi Ci do głowy ciekawy projekt, napisz, zadzwoń, pogadamy.

Czy mogę Ci się przydać?

Jeżeli Twój projekt dotyczy prezentacji, wystąpienia, storytellingu, animacji czy konferencji, to prawdopodobnie odpowiedź brzmi „tak”. A konkretnie:

Prowadzę szkolenia, warsztaty i wykłady z zakresu storytellingu oraz prezentacji.

Przygotowuję prezentacje. Na wystąpienia TEDx, lokalne i globalne konferencje, spotkania firmowe, pitche startupowe czy prezentacje sprzedażowe. Pod kątem weryfikacji wartości, napisania narracji, pracy nad warsztatem scenicznym czy zaprojektowania wizualizacji.

Wdrażam metodykę 4 warstw w organizacjach. Wyobraź sobie, że wszystkie prezentacje w Twojej firmie, są minimum dobre. Czyż to nie wspaniały pomysł?

Piszę scenariusze pod reklamę lub animację.

Zdarza mi się prowadzić wydarzenia.